Джерело

15 липня у місті Нурсултан (Казахстан) фінішували змагання чемпіонату світу з пауерліфтингу серед спортсменок із вадами опорно-рухового апарату. Вони мали статус відбору на Паралімпійські ігри 2020 року в Токіо (Японія). Серед учасниць була й спортсменка з Вінниці, майстер спорту міжнародного класу Мар’яна Шевчук, повідомляє Vlasno.info.

В Нурсултані наша пауерліфтерка виступила блискуче. Вона підняла вагу 128 кг і випередила всіх переслідувачок. Мар’яна намагалася встановити новий рекорд світу, але судді не зарахували їй цю потужну спробу. Втім, і досягнутого результату вінничанці вистачило для здобуття світового золота.

Срібну нагороду здобула Сюджан Ксіао (Китай) – 126 кг. Бронза – у росіянки Тамари Подпальної. Представниць РФ вже почали допускати до світових змагань після допінгового скандалу. Вони разом із представницями Мексики та Піднебесної складали серйозну конкуренцію. Мар’яна Шевчук ще не завершила змагання у Нурсултані. Попереду у неї новий вид програми, мікст. Це коли в парі змагаються чоловік і жінка, а їхні результати складаються. Тож у вінничанки є шанси на ще одну медаль!

Мар’яна Шевчук є представницею Вінницького регіонального центру «Інваспорт». Вона тренується під керівництвом місцевого фахівця Олега Пакули. На світовий чемпіонат її делегували за кошти Українського товариства «Інваспорт».

– Перемога Мар’яни Шевчук є цілком закономірною. Адже вона є діючою рекордсменкою світу. Наша спортсменка виграла останні три Кубки світу, чемпіонат Європи. Два роки тому посіла друге місце на чемпіонаті світу в Мексиці, – каже начальник Вінницького регіонального центру «Інваспорт» Дмитро Лукавий.

Як повідомив пан Лукавий, за підсумками чемпіонату світу Мар’яна Шевчук здобула ліцензію на Паралімпіаду-2020. Вона стала другим представником Вінниччини, який отримав таку престижну перепустку. Першим був стрілець Олег Царьков.

До речі, Мар’яна Шевчук вже брала участь в попередній Паралімпіаді. Тоді 16-річна спортсменка посіла високе п’яте місце.

Мар’яна народилася у Хмільнику. Перебралася до Вінниці на запрошення нинішнього особистого тренера Олега Пакули. Це дало можливість дівчині суттєво підвищити спортивні результати і вийти на світовий рівень.